17΄σέντρα του Μύγα κεφαλιά Ουάρντα άουτ

19΄Μακρινό σουτ άστοχο από τον Μπέν

21′: Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Εξαιρετικό κοντρόλ του Κέβιν από τα δεξιά, αλλά ο Βερέμκο διώχνει με τα πόδια στο τετ α τετ.

23′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πάουλο από το ημικύκλιο στο κέντρο της εστίας, διώχνει σε κόρνερ ο Βερέμκο.

24′: Εκτελείται από τα αριστερά το κόρνερ, ο Ουάρντα πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Βερέμκο μαζεύει.

30′: Σουτ του Ατζαγκούν, διώχνει ο Κυριακίδης.

32′: Δοκιμάζει από μακριά ο Ουάρντα, καλό σουτ, αλλά πάνω από τα δοκάρια.

37′: Ωραίο σουτ του Πάουλο μέσα από την περιοχή, σημαδεύει την κλειστή γωνία του Βερέμκο, άουτ η μπάλα.

40′: Νέο μακρινό σουτ του Ουάρντα, άουτ η μπάλα.

42′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Το εκτελεί ο Κέβιν από τα δεξιά, διώχνει με γροθιές ο Βερέμκο.

Β΄ημίχρονο

50′: Ωραία σέντρα του Κέβιν από τα αριστερά, ο Μαρκόφσκι πιάνει την κεφαλιά στην περιοχή, αλλά η μπάλα περνά άουτ.
62΄ΓΚΟΛ 1-0
Εξαιρετική πάσα του Παπάζογλου στον Μουνιός στο ύψος της περιοχής, εκείνος βρίσκεται τετ α τετ με τον Βερέμκο, κάνει λίγα βήματα και στέλνει με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα.
64′: Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Το εκτελεί ο Μπεν από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Μάντζιο που κάνει από τα αριστερά επικίνδυνο γύρισμα στην περιοχή, αλλά διώχνει η άμυνα.

69′: Ο Μάντζιος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και σκοράρει, αλλά έχει υποδειχθεί σωστά σε θέση οφσάιντ.

73′: Αριστερό βολέ του Ουάρντα από το ύψος του ημικυκλίου, λίγο άουτ

74′: Ωραίο, μακρινό σουτ του Μαχαίρα, άουτ η μπάλα.

78′: Καλό σουτ του Φερέιρα με το αριστερό μέσα από το ημικύκλιο, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Βερέμκο.

93΄ΓΚΟΛ 2-0 Ο Κάπελ βγαίνει εξαιρετικά στην αντεπίθεση και γυρίζει αριστερά στον Παπάζογλου στην περιοχή, ο Βερέμκο διώχνει το σουτ του, αλλά ο Μουνιός παίρνει το… ριμπάουντ και σκοράρει για δεύτερη φορά.

Διαιτητικό team:

Ρέφερι: Μάριος Λαμπρόπουλος (Ηλείας). Βοηθοί: Αντώνης Καρατζίκας (Αθηνών), Δημήτρης Βερρής (Λέσβου). 4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)