Ο αγώνας του Παναιτωλικού με τον Ηρακλή (ώρα έναρξης 3.00 το μεσημέρι)λεπτό προς λεπτό:

Συνθέσεις – Διαιτητές

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Μάκος, Τσοκάνης, Μάρκος Πάουλο, Χαντάκιας, Φερέιρα, Κλέσιο, Ουάρντα, Τομανέ.
Αναπ: Περνίς, Ρούσσος, Βοσνακίδης, Αγγελόπουλος, Λάμπρου, Λεοζίνιο, Λουκίνας.
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Κυριακίδης, Στάμου, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου, Κούρος, Μοντέιρο, Πασάς, Περόνε.
Αναπ: Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Ρόσα, Ρότσα, Λεντέσμα, Καμαβουάκα, Μαρκόφσκι.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων) Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Πυλαρινός (Ζακύνθου) 4ος: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Καλός ο καιρός στο Αγρίνιο, στους 14 βαθμούς η θερμοκρασία.
Ξεκίνησε ο αγώνας
5΄Σέντρα σουτ του Ουάρντα απο τα αριστερά απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ηρακλή
Έχουν μπει καλύτερα οι γηπεδούχοι.
11′: Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ηρακλη.
13′: Το εκτελεί ο Μοντέιρο και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.
18′: Στα σώματα το σουτ του Τομανέ.
19΄ΓΚΟΛ 1-0 Ο Κλέσιο σκόρερ
Ο Κλέσιο μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, αφήνει πίσω του τον Μπαρτολίνι και με έναν κεραυνό εκτελεί τον Χουάντερσον.
21′: Κίτρινη στον Περόνε.
23΄Κίτρινη ο Μάκος
Έχει τον έλεγχο ο Παναιτωλικός.
Στο 62-38% η κατοχή για τους γηπεδούχους.
30′: Επικίνδυνη σέντρα του Πάουλο, δεν παίρνει την κεφαλιά ο Ουάρντα
35΄Δοκάρι για τον Παναιτωλικό
Ο Φερέιρα εκτελεί φάουλ, ο Κούσας παίρνει κεφαλιά προς τα πίσω και η μπάλα πηγαίνει στο δεξί δοκάρι του Χουάντερσον.
 Έχει πολλά προβλήματα ο Ηρακλής στο να κρατήσει την μπάλα.
40′: Φάουλ του Φερέιρα με δύναμη, διώχνει ο Χουάντερσον με γροθιές.
42′: Σέντρα από τον Μύγα, ο Ουάρντα παίρνει την κεφαλια και δεν βρίσκει στόχο.
45′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΗΡΑΚΛΗ! Ο Περόνε κανει εξαιρετική κάθετη για τον Πασά, εκείνος πλασάρει από μέσα δεξιά και ο Κυριακίδης αποκρούει.
45′: ΔΟΚΑΡΙ για τον ΗΡΑΚΛΗ! Γινεται η σέντρα από δεξιά, ο Περόνε παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια άουτ
45’+2: Κίτρινη στον Μύγα.
Β΄Ημίχρονο
46′: Στη θέση του Πασά ο Λεοζίνιο για τον Ηρακλή.
48: Κίτρινη στον Στάμου.
Δεύτερο σκληρο φάουλ του Σταμου, τη γλιτώνει με παρατηρήσεις.
55′: Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Το εκτελεί ο Πάουλο, στο τείχος η μπάλα.
59′: Στη θέση του Στάμου ο Αγγελόπουλος για τον Ηρακλή.
Έχει ανοίξει το ματς.
64′: Βρίσκει χώρο ο Ουάρντα εκτός περιοχής, κάνει και το σουτ και η μπάλα φεύγει ψηλά.
66′: Εκτελεί φάουλ ο Λεοζινιο, ο Ζιαμπάρης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.
67′: Μαρκόφσκι και Καμαβουάκα μπαίνουν για τον Παναιτωλικό, Τομανέ και Φερέιρα
68′: Κάνει σουτ εκτός περιοχής ο Κλέσιο, μπλοκάρει ο Χουάντερσον
 70′: Ο Μαρκόφσκι κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και αστοχεί.
 75′: Κόρνερ για τον Ηρακλή. Ο Λεοζίνιο το εκτελεί και η κεφαλιά του Περόνε φεύγει άουτ.
76′: Στη θέση του Ουάρντα ο Λεντέσμα για τον Παναιτωλικό.
Ο Ρόσα έκανε ζέσταμα και όταν είδε πως δεν θα μπει εκείνος και τελικά δεν θα παίξει σήμερα, δάκρυσε!!!
 79′: Εκτελεί φάουλ ο Λεντέσμα, ο Μαρκόφσκι παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.
80′: Στη θέση του Κούρου ο Λάμπρου για τον Ηρακλή.
.83′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Λεοζίνιο εκτελεί φάουλ, ο Μπαρτολίνι παίρνει την κεφαλιά και ο Κυριακίδης πραγματοποιεί πολύ καλή επέμβαση.
84′: Κίτρινη στον Λεντέσμα.
85΄ΓΚΟΛ 2-0 σκόρερ ο  Μαρκόβσκι
Ο Κλεσιο κάνει ωραία ενέργεια, περνά τον Μπαρτολίνι και τον Σαραμαντά, βγάζει την παράλληλη μπαλιά και ο Μαρκόβσκι από το μισό μέτρο κάνει το 2-0.
Στο έδαφος ο Κλεσιο, προσωρινή διακοπή.
90’+3: Δοκάρι για τον Παναιτωλικό
Ο Πάουλο δίνει στον Κλέσιο, εκείνος κατεβάζει, κάνει και διαγώνιο σουτ και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Χουάντερσον.
Τέλος του αγώνα ο Παναιτωλικός κερδίζει με 2-0 τον Ηρακλή.