Η αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Καινουρίου , όπου η γηπεδούχος Δόξα υποδέχθηκε την Θύελλα Αγίου Ανδρέα , δεν ανέδειξε νικητή, καθώς έληξε ισόπαλη με 1-1. Το αποτέλεσμα αυτό ερμηνεύεται ως απώλεια δυο βαθμών για την Θύελλα, που «σκόνταψε» απέναντι στην αδιάφορη βαθμολογικά Δόξα , η οποία έδειξε ότι δεν χαρίζεται σε κανέναν.

Ο βαθμός λοιπόν που πήρε η Θύελλα σε συνδυασμό με της νίκες της ΑΕΚ, αλλά και του ΠΑΟΚ, συνεπάγεται ότι οι τρείς ομάδες ισοβαθμούν στην κορυφή της βαθμολογίας με 45 βαθμούς, και αναμένεται ένα συγκλονιστικό φινάλε την ερχόμενη Κυριακή.

Πάντως η Θύελλα «κρατάει» την άνοδο στα χέρια της  από την στιγμή που με νίκη στην τελευταία αγωνιστική επί του αδιάφορου ΠΑΟ Αγρινίου, θα βρεθεί στην πρώτη θέση (με καλύτερη συγκομιδή βαθμών)παρά την τριπλή ισοβαθμία με  της υπόλοιπες δυο ομάδες.

Όσο αφορά το αγωνιστικό μέρος της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκαν στο 15΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Τασούλη. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι αντέδρασαν δημιούργησαν ευκαιρίες δίχως να καταφέρουν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου να πετύχουν κάποιο γκολ.

Στην επανάληψη παρακολούθησαν οι φίλοι των δυο ομάδων ένα ανοιχτό παιχνίδι με φάσεις εκατέρωθεν, και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 87΄με τον Γιώτη

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ξύστρας με βοηθούς την Μπακάκη και τον Γαλανόπουλο