Ο ΑΟ Ρηγανά δεν «φρέναρε» ούτε στο Θέρμο όπου κέρδισε εύκολα την γηπεδούχο Αναγέννηση με 4-0 και συνεχίζει τον ξέφρενο καλπασμό του , καθώς είναι αήττητος, και συνάμα στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι νικητές ήταν ανώτεροι – κυριάρχησαν απέναντι σε μια ομάδα που δεν δείχνει ικανοί για κάτι καλό στην κατηγορία,

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης ο ΑΟ Ρηγανά δημιουργούσε φάσεις στην εστία του Παπαθανασόπουλου. Στο 16΄ο Μικρόπουλος με σουτ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ , και πέντε λεπτά αργότερα ο Καρύμπας με εκτέλεση φάουλ «σημάδεψε» το δοκάρι της Αναγέννησης.

Στο 26΄οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σουτ του Μικρόπουλου, και πέντε λεπτά αργότερα ο Καρύμπας με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή διπλασιάζει τα τέρματα για τον ΑΟ Ρηγανά. Στο 34΄ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε δεύτερο δοκάρι με δυνατό σουτ

Με την έναρξη του β΄ ημιχρόνου ο Κοκκώνης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πετυχαίνει το τρίτο γκολ του ΑΟ Ρηγανά, ενώ στο 49΄ μετά από σέντρα του Στεργίου ο Μικρόπουλος με θαυμάσιο ανάποδο ψαλίδι θα διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Βέβαια οι φιλοξενούμενοι είχαν και άλλες ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα , όπως στο 55΄κοντινή κεφαλιά του Μικρόπουλου άουτ, και στο 63΄σε φάση διαρκείας στα καρε της Αναγέννησης ο Μικρόπουλος από κοντά δεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Στυλιαράς με βοηθούς τους Σούζα και τον Σπυρόπουλο