Με το πόδι… στο γκάζι από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Κεραυνός Γαβαλούς  ξέσπασε στον ΠΑΟ Κεραυνό Χρυσοβίτσας με 7-0 , σε σημείο μάλιστα που η ομάδα της Χρυσοβίτσας να νοιώθει τυχερή στην λήξη της αναμέτρησης που το σκορ περιορίστηκε στα επίπεδα του 7-0!!!

Οι πρωτοπόροι στην βαθμολογία του 1ου ομίλου της Γ΄κατηγορίας  έδειξαν διάθεση από την σέντρα κιόλας , και επιπλέον είχαν τον τρόπο για να καταστήσουν σαφή την υπεροχή τους απέναντι στον αντίπαλο.. Πέτυχαν 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο και 3 στο δεύτερο, ενώ μπορούσαν με βάσει την εικόνα του αγώνα να πετύχουν ακόμα περισσότερα.

Τα γκολ των νικητών πέτυχαν οι

Ναούμης 7΄, Καλτσής 15΄, Αλπέντζος 23΄, Τσάμης 45΄, Πέττας 50΄, Κερασίδης 60΄, Νταραντούμης 80΄.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κασβίκης Γ. με βοηθούς τον Ασημάκη και τον Χαραλάμπους.

Ο προπονητής του Κεραυνού Γαβαλούς Δημήτρης Λώλος χρησιμοποίησε τους εξής ποδοσφαιριστές:

Ζώης, Κατσιγιάννης, Λάμπος, Κούτσης, Νταραντούμης, Κερασίδης, Αλπέντζος, Καλτσής, Ναούμης(56΄Πέττας), Τσάμης, Γούμενος