Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση από το γήπεδο του Περιστερίου, μεταξύ Ατρομήτου και Παναιτωλικού με ώρα έναρξης στις 17.15

Συνθέσεις – Διαιτητές

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Βασιλακάκης, Ντιγκινί, Ουάρντα, Ντάουντα.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Μάζουρεκ, Ρόσα, Ντίας, Μοράρ.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων) Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Βλάσσης (Λασιθίου) 4ος: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό
Την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα αναζητούν οι Αγρινιώτες. Ντεμπούτο στον πάγκο τους για τον Τραϊανό Δέλλα.
3′: Αστοχεί με μακρινό σουτ ο Κιβρακίδης.
9′: Κίτρινη στον Ρισβάνη.
14′: Κάτι σαν σουτ από τον Μαρινάκη, άουτ η μπάλα.
16′: Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα εκτελεί και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.
21′: Σουτ στην κίνηση ο Ντάουντα, άουτ η μπάλα.
25′: Ο Βασιλακάκης γυρνάει από μέσα αριστερά, κάνει συρτό σουτ και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.
30′: Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Εκτελεί ο Γιαννούλης, ο Ρισβάνης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.
45’+2: Ο Ουάρντα κάνει το σουτ και ο Κυριακίδης αποκρούει.
Ημίχρονο στο Περιστέρι  0-0
46′: Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
46′: Σουτ του Μάντσον, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.
48′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
Τρομερό σουτ του Ρόσα από μακριά, η μπάλα πηγαίνει πρώτα στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα. Εξαιρετικό γκολ.
52′: Κίτρινη στον Ροντρίγκες.
53′: Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ουάρντα εκτελεί φάουλ και ο Κυριακίδης αποκρούει.
54′: ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Κιβρακίδης βγάζει τη σέντρα, η μπάλα χτυπά στο χέρι του Ροντρίγκες και ο Αρετόπουλος δείχνει βούλα.
55′: Ο Ουάρντα εκτελεί και ο Κυριακίδης αποκρούει! Έπεσε ωραία στην αριστερή του γωνιά.
60′: Κίτρινη στον Μπουσουλάτζιτς.
63′: Σουτάρει και αστοχεί ο Μάζουρεκ.
66′: Ούμπιντες αντί Μπουσοόλατζιτς για τον Ατρόμητο.
70′: Κίτρινη στον Μοράρ.
74′: Μπαίνει περιοχή, κάνει και επικίνδυνο γύρισμα ο Βασιλακάκης, αλλά ο Ντάουντα δεν παίρνει την κεφαλιά.
76′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ρόσα δίνει στον Τσοκάνη, εκείνος κάνει δυνατό σουτ από μέσα αριστερά και ο Γιαννιώτης αποκρούει.
81′: Σουτ εκτός περιοχής από τον Κιβρακίδη, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.
85′: Στη θέση του Ντίας ο Κλέσιο για τον Παναιτωλικό.
85′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιντες εκτελεί φάουλ, ο Βασιλακάκης παίρνει την κεφαλιά και ο Κυριακίδης αποκρούει με το ένα χέρι.
86′: Σάκιτς αντί Γιαννούλη για τον Ατρόμητο.
87΄ Χαντάκιας στην θέση του Μαζουρεκ
88′: Καρασαλίδης αντί Ρισβάνη για τον Ατρόμητο.
90′: Ο Κλέσιο δίνει στον Ρόσα, εκείνος κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.
90’+2: Γυριστό από τον Ντάουντα, άουτ η μπάλα.
90’+3: Αντί του Ρόσα ο Γιαννιώτης για τον Παναιτωλικό.
Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναιτωλικό με 1-0.
Μεγάλο τρίποντο για τον Παναιτωλικό που τον ξεκολλά από τις τελευταίες θέσεις.