Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση για την 19η αγωνιστική μεταξύ Παναιτωλικού και ΠΑΟΚ με ώρα έναρξης στις 15.00

Συνθέσεις – Διαιτητές

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κυριακίδης, Μαρινάκης,Ροντρίγκες, Μιχάι, Τσοκάνης, Πάουλο, Ντίας, Μάσουρεκ, Ρόσα, Κλέσιο, Μοράρ.
Αναπ: Σταματόπουλος, Μύγας, Βακράκος, Νταλακούρας, Βαιλούδης, Χαντάκιας, Γιαννιώτης
ΠΑΟΚ
Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας, Κάμπος, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Πρίγιοβιτς.
Αναπ: Ρέι, Μαλεζάς, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Σάκχοφ, Μακ και Αζεβέντο
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών) Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Καρατζίκας (Αθηνών) 4ος: Πουλημας (Κέρκυρας)
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό
3′: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάμπος μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει και το σουτ στην κλειστή γωνία του Κυριακίδη, ο οποίος αποκρούει.
8′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Δεν διώχνει καλά ο Βιεϊρίνια, ο Κλέσιο κάνει δυνατό σουτ ακριβώς έξω από την περιοχή και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
16′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ρόσα δίνει στον Μάζουρεκ, εκείνος μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει το σουτ και αστοχεί.
21′: Αναγκαστική αλλαγή, στη θέση του Ελ Καντουρί ο Μπίσεσβαρ για τον ΠΑΟΚ.
Στο 59-41% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.
27′: Σέντρα-σουτ από τον Τσοκάνη, διώχνει ο Βαρέλα.
33′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνά ανεκμετάλλευτο.
40′: Ο Μάτος μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει το γύρισμα και ο Πρίγιοβιτς με σουτ στην κίνηση στέλνει την μπάλα ψηλά.
42′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Κλέσιο φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, κάνει ωραίο σουτ εκτός περιοχής και ο Πασχαλάκης αποκρούει εντυπωσιακά.
43′: Ο Μπίσεσβαρ κάνει την πάσα, αλλά ο Κυριακίδης προλαβαίνει τον Πρίγιοβιτς.
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0
Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο
 49′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνά ανεκμετάλλευτο
50′: Γλιτώνει την κίτρινη ο Κάνιας για την αντίδρασή του. Με παρατηρήσεις την έβγαλε ο Θάνος.
53′: Αδύναμο σουτ του Μοράρ εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης
56′: Κίτρινη στον Μπίσεσβαρ.
57′: Μακ αντί Λημνιού για τον ΠΑΟΚ.
61′: Κίτρινη στον Κλέσιο.
64′: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μάτος γυρνάει για τον Μπίσεσβαρ, εκείνος κάνει το σουτ από το πέναλτι, η μπάλα κοντράρει και ο Κυριακίδης διώχνει με μεγάλη δυσκολία.
69′: Βασιλούδης αντί Κλέσιο για τον Παναιτωλικό.
72′: Αδύναμο σουτ του Βασιλούδη, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.
72′: Σουτ του Πρίγιοβιτς από μέσα δεξιά, άουτ η μπάλα.
73′: Κίτρινη στον Μαρινάκη γιατί δεν έδινε την μπάλα να εκτελεστεί το πλάγιο.
Αποβάλλεται από τον πάγκο του ΠΑΟΚ ο Λούμπος Μίχελ. Λίγο πριν είχε γίνει το ίδιο με τον Παντελή Κωνσταντινίδη.
 76′: Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Βιεϊρίνια, ο Μάτος ψάχνει τον Πρίγιοβιτς και τελευταία στιγμή διώχνει ο Ροντριγκες.
77′: Εκτελείται το κόρνερ από τον Βιεϊρίνια, η μπάλα πάει στον Μάτος που κοντρολάρει και αστοχεί με σουτ.
78′: Κίτρινη στον Βασιλούδη.
80′: Κίτρινη στον Ροντρίγκες.
81: Χαντάκιας αντί Ντίας για τον Παναιτωλικό.
83′: Σέντρα από τον Κάμπος, κεφαλιά από τον Μάτος και μπλοκάρει ο Κυριακίδης.
85′: ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί το πέναλτι, ο Μιχάι τραβάει τον Βαρέλα και ο Θάνος δείχνει βούλα.
86′: Κίτρινη στον Μιχάι.
ΓΚΟΛ 0-1 Με πέναλτι από τον Πρίγιοβιτς
89′: Βακράκος αντί Ροντρίγκες για τον Παναιτωλικό.
90′: Κίτρινη στον Σάκχοφ
Τελικό αποτέλεσμα 0-1..