Το όνειρο γίενται  πραγματικότητα. Η ομάδα του Ρηγανά μια αγωνιστική πριν το φινάλε του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας του 2ου ομίλου νίκησε με 4-0 την ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου και πλέον βρίσκεται με το ένα πόδι στην Α΄κατηγορία.

Στον αγώνα που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο ΔΑΚ Αγρινίου με αρκετό κόσμο στο περιβάλλοντα χώρο οι νικητές αν και ξεκίνησαν μουδιασμένα τον αγώνα, εντούτοις στην συνέχεια ανέβασαν στροφές πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο, πανηγυρίζοντας μια νίκη που σημαίνει άνοδος στην Α κατηγορία της ΕΠΣΑ.

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι ανάμεσα σε δυο πολύ καλές ομάδες της κατηγορίας. Η ΑΕΚ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα δείχνοντας ότι ήθελε την νίκη. Δημιούργησε και έχασε ευκαιρίες αλλά οι ποδοσφαιριστές της ήταν άστοχοι στην τελική προσπάθεια.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους, και πέτυχαν γκολ που ισοδυναμούσαν με το πολύτιμο »τρίποντο».

ΑΕΚ-Ρηγανάς

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

3′  Τετατέτ  Ντόνι θα αποκρούσει ο Σπυρόπουλος
7′ σουτ Ντόνι λίγο πάνω απ το δοκάρι
15′ φάουλ Καρυμπα κεφαλιά Καραχαλιου λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι
18′ Σουτ Μικροπουλου θα μπλοκάρει ο Τσιάμης
21′ Σουτ Ντόνι λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι

27′ φάουλ Καρυμπα λίγο έξω απ το δεξί δοκάρι του Τσιάμη
35′ ΓΚΟΛ  0-1 Ατομική προσπάθεια από τον  Μικρόπουλο θα πλασάρει εύστοχα ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους
43′ Ωραία ενέργεια απ τα δεξιά του Στραβοδημου θα πασάρει στον Μουχανη θα πλασάρει αυτός και θα αποκρούσει ο Τσιάμης

45′ ΓΚΟΛ  0-2 Ο Στεργίου ανατρέπεται μέσα στην περιοχή από τον Μαντόγλου , με τον ρεφερι να καταλογίζει πέναλτι. Εκτελεί  εύστοχα ο Στραβοδήμος

51′ ΓΚΟΛ 0-3 Ωραία ενέργεια Καλογεράκη απ τα δεξιά θα σπάσει την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι και με πλασέ ο Κοκώνης θα κάνει το 0-3

53′ Έξοδος Τσιάμη θα διώξει με το κεφάλι θα πλασάρει σε κενή εστία ο Μικροπουλος λίγο πάνω απ το δοκάρι
65′ ΓΚΟΛ 0-4  Απευθείας εκτέλεση φάουλ Καρυμπα  οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα