Πολύτιμη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Φλόγα την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο της Ματαράγκας. Η ομάδα του Γιώργου Γιάκου νίκησε με 3-1 τον Αράκυνθο Ματαράγκας και παραμένει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ήταν ‘ένα πολύ καλό παιχνίδι ανάμεσα σε δυο ομάδες με διαφορετικούς στόχους στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκαν με την συμπλήρωση του πρώτου δεκάλεπτου. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν έφεραν το ματς στα «ίσα» με απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Σπύρο Νούλα, και στην συνέχεια…… μίλησε ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας(Βασιλογιάννης) που με δυο προσωπικά του γκολ έδωσε 3 πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα της Φλόγας.

Αξίζει να αναφερθεί ότι ο Αράκυνθος από το 42΄αγωνίζονταν με 10 ποδοσφαιριστές εξαιτίας της αποβολής του Τσοπανά.

Τα γκολ του αγώνα

8΄1-0 Διαγώνιο σουτ από τον Ευθυμίου η μπάλα στα δίχτυα δίνοντας  το προβάδισμα στους γηπεδούχους

27΄1-1  Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Σπύρο Νούλα και η Φλόγα ισοφαρίζει…

42΄1-2 Ατομική προσπάθεια και αριστερό σουτ από τον Βασιλογιάννη, δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του

46’ 1-3 Στην πρώτη φάση του β΄ ημιχρόνου ο Βασιλογιάννης μετά από ασίστ του Φραγκούλη διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κέκελος με βοηθό τον Κωσταρά και τον Καλυβόπουλο