Στο φινάλε του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας του 2ου ομίλου σε αγώνα που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου ο Αστέρας Καμαρούλας νίκησε με 3-0 τον Μακρυνειακό.

Καμαρουλα-Μακρυνειακός

Μετά από ένα μέτριο παιχνίδι με λίγες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο , στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές, δημιούργησαν ευκαιρίες και πέτυχαν 3 γκολ απέναντι στον Μακρυνειακό που ήρθε στο Αγρίνιο με πολλές ελλείψεις βασικών ποδοσφαιριστών και δεν κατάφερε να αντιδράσει.

Στον αγωνιστικό χώρο ο Αστέρας Καμαρούλας άνοιξε το σκορ στο 46΄ όταν μετά από μπαλιά του Καπέλη ο Γκοργόλης με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 77΄ο Μαντζανάς  με θαυμάσια μπαλιά βρίσκει τον Κακαμπούκη, ο οποίος προλαβαίνει την έξοδο του τερματοφύλακα διπλασιάζοντας τα τέρματα για την ομάδα του.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 83΄ με ατομική προσπάθεια και σουτ από το σημείο του πέναλτι από τον Μαντζανά.

πατροπουλος

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Πατρόπουλος με βοηθό τον Παναγιωτόπουλο και τον Ροδάτο.

Αστέρας Καμαρούλας (Παναγιώτης Βραχωρίτης)

Σταμάτης, Αριστόπουλος, Πίτλιγκερ (46΄Καπέλης),Γιώτης(68΄Κακαμπούκης), Τσέλικας, Μαντζανάς, Πετρονικολός(65΄Λαίνας), Καντάνης, Γκοργκόλης, Δράκος, Ζαμπάρας