Στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της χρονιάς ο ΑΟ Αγρινίου ηττήθηκε από το Σ.Α.Α.Κ. Ανατόλια στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου με σκορ 61 – 74.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με διαφορά 8 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο και απέκτησαν μεγαλύτερο προβάδισμα στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου με τον ΑΟΑ  να φέρνει ξανά τη διαφορά στους 8 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ προηγήθηκε με 48 – 47, όμως στα τελευταία λεπτά της περιόδου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν φτάνοντας στο +6 στο 30ο λεπτό. Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα και έφτασαν στην τελική επικράτηση.
Δεκάλεπτα: 11 – 19, 18 – 18, 21 – 19, 11 – 18.
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου – Καρπάνος.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 2, Κυριλής Θ. 9(3), Μουρατίδης, Γκρέκας 15(2), Κυριλής Δ. 8(1), Τάσσος 15, Κασαμπαλής 10, Μήτσου 2, Σταύρου, Τάγκας.
Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Πέτρος Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 8, Γαλανίδης 13(3), Ζαφειρούδης 3(1), Συμεωνίδης 8, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 6, Ζώτος 12, Βεργίνης 6, Καραποστόλου 18(2).