Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο Όμηρος Νεοχωρίου μέσα στην δυνατή έδρα του Άρη Αιτωλικού.

Οι νικητές πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν την νίκη, με 2-0 απέναντι στον Άρη Αιτωλικού, ο οποίος δεν μπόρεσε να αντιδράσει, αν και αγωνίσθηκε με παίχτη παραπάνω στο β΄ ημίχρονο

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

11΄ 0-1 Ο Πασπαλιάρης ανατρέπεται από τον Αναστασίου με τον ρέφερι να καταλογίζει το σημείο του πέναλτι. Εύστοχος ο Γκασούκας, ανοίγει το σκορ για τον Όμηρο

12΄ Μετά από σέντρα του Ζαβιτσάνου, ο Κράνης με κοντινή κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ

28΄Σέντρα του Γκασούκα, ο Γαλάνης βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή του Άρη, αλλά ο Καβαλλιέρης, τον πρόλαβε, απομακρύνοντας την μπάλα

38΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Κράνη , οποίος σουτάρει από καλή θέση άουτ

44΄ Με δέκα ποδοσφαιριστές συνεχίζει την αναμέτρηση ο Όμηρος μετά την κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Γαλάνης

67΄ 0-2 Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ευθυμίου ο Μπαλαμπάνης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα