Σπουδαία εντός έδρας νίκη (3-1) επί του Απόλλωνα Θέρμου πέτυχε το Σάββατο ο Όμηρος Νεοχωρίου.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, στην επανάληψη, βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα, κάνοντας την ολική ανατροπή, και πήραν 3 πολύτιμους βαθμούς, παραμένοντας στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό μέρος της συνάντησης ο Τζ. Μούτσα στο 20΄ έδωσε προβάδισμα στον Απόλλωνα Θέρμου (σκορ ημιχρόνου).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά με στόχο το θετικό αποτέλεσμα. Στο 53΄ ο Κούντρας απέκρουσε εκτέλεση πέναλτι του Γκασούκα, αλλά στο 74΄ ο Παπανικολάου με κεφαλιά ισοφάρισε. Πέντε λεπτά αργότερα ο Κοντογιάννης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έδωσε προβάδισμα στον Όμηρο, για να διαμορθωθεί το τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα με σκόρερ τον Καλογερόπουλο

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί: Τάκος, Αναστασίου