Δεν χρειάστηκαν παραπάνω από 25  λεπτά για να κριθεί το παιχνίδι στο γήπεδο της Αμφιλοχίας, ανάμεσα στην γηπεδούχο Αναγέννηση Στάνου και τον Όμηρο Νεοχωρίου (3-0).

Οι ποδοσφαιριστές της Αναγέννησης ευτύχησαν να κλειδώσουν από νωρίς το ματς , αξιοποιώντας της ευκαιρίες που είχαν , απέναντι σε έναν Όμηρο που δεν θυμίζει την καλή ομάδα του παρελθόντος. Από το 25΄και μετά όλα έγιναν πιο εύκολα για τους γηπεδούχους οι οποίοι διαχειρίστηκαν το προβάδισμα και με ένα ακόμη γκολ στο φινάλε του αγώνα,  πήραν τους 3 πρώτους βαθμούς στο πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας.

Ο Αγγέλης στο 16΄ με σουτ άνοιξε το σκόρ για την Αναγέννηση, και 10 λεπτά αργότερα έγινε το 2-0 με αυτογκολ. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 90΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Γκόγκα

Διαιτητής : Τσοπλάκος

Βοηθοί : Ροδάτος, Ξύστρας