Ομάδα χάρμα ειδέσθαι! Ο ΑΟ Ρηγανά.

Μετά από τα πέντε γκολ της πρεμιέρας στη έδρα του ΑΟ Ίναχου Βάλτου, η ομάδα του Αγρινίου έδωσε το μεσημέρι του Σαββάτου το πρώτο επίσημο ματς στην έδρα της για το πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας, και το κοντέρ ….σταμάτησε πάλι στα πέντε!!

Θύμα των παιχτών του ΑΟ Ρηγανά ο ΠΑΣ Πυραμίς Σαρδηνίων, με το σύνολο του Κώστα Βαγενά να επικρατεί με σκορ 5-1, επιδεικνύοντας σε ένα ακόμα ματς αξιοθαύμαστη επιθετική πολυφωνία με πέντε διαφορετικούς σκόρερ!!!

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα ο ΠΑΣ Πυραμίς προηγήθηκε στο σκορ, άντεξε μόνο στο πρώτο ημίχρονο (1-1), και στην επανάληψη κατέρρευσε….

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

23′ Εκτέλεση φάουλ Καρύμπα απ τα δεξιά κεφαλιά του Σ. Κοντού απ το ύψος της μικρής περιοχής λίγο άουτ

26′ ΓΚΟΛ εξαιρετική ενέργεια απ τα δεξιά για τα Σαρδήνια σέντρα στην μικρή περιοχή με πλασε ο Τσουγκρής θα κάνει το 0-1

28′ Εκτέλεση φάουλ Καρύμπα λίγο άουτ

30′ ΓΚΟΛ σέντρα Μικρόπουλου στον Πελεκάνο ο οποίος με ευθύβολο σουτ θα κάνει το 1-1

51′ ΓΚΟΛ Ασίστ του Πελεκάνου στον Φραγκούλη ο οποίος από θέση τετ α τετ θα κάνει το 2-1

57′ Εκτέλεση φάουλ Καρύμπα στο αριστερό δοκάρι του Μαραγκού

66′ Σουτ του Τσουγκρή θα μπλοκάρει ο Σπυρόπουλος

67′ Πάσα του Τύμπα στον Φραγκούλη ο οποίος από θέση τετ α τετ θα πλασάρει άουτ

68′ ΓΚΟΛ σουτ Μικρόπουλου στο δοκάρι και στην επαναφορά μέσα απο την μεγάλη περιοχή θα σουτάρει ξανά και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα 3-1

71′ Εκτέλεση φάουλ του Καβαλλάρη λίγο πάνω απ το οριζόντιο δοκάρι

84′ ΓΚΟΛ πέναλτυ σε ανατροπή του Μικρόπουλου θα εκτελέσει ο Καρύμπας για το 4-1

89′ ΓΚΟΛ Υποδειγματική αντεπίθεση με τον Καρύμπα να βγάζει στον κενό χώρο τον Μικρόπουλο το πλασέ του οποίου θα διώξουν οι αμυντικοί πάνω στην γραμμή και στην επαναφορά ο Τύμπας με σουτ θα κάνει το 5-1

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί: Λύσσαρης, Γεωργίου