ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Την πρώτη νίκη στο πρωταθλημα της Α΄κατηγορίας πήρε ο Όμηρος Νεοχωρίου. Η ομάδα του Κώστα Γιωτόπουλου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, στην συνέχεια ανέκαμψε , και με δυο γκολ τεσσάρων λεπτών πήρε την πολύτιμη εκτός έδρας νίκη.

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα, οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο υπεροχής. Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας είχε κατοχή της μπάλας πέτυχε γκολ, αλλά στην επανάληψη οι τρεις αλλαγές του Κώστα Γιωτόπουλου έδωσαν επιθετική πνοή στον Όμηρο δημιούργησε ευκαιρίες και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Ναταλαπέρα πήρε την νίκη

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

3΄Τετατέτ ο Τουρλίδας, πλασάρει, την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί του Ομήρου απομακρύνουν την μπάλα

29΄ΓΚΟΛ 1-0 Ατομική προσπάθεια από τον Δήμο, αποφεύγει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, και μεσουτ στέλνει την μπάλα προς την εστία του Ομήρου, με τον Μάντη στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του

52΄ Κοντινό πλασέ του Νταλαπέρα, η μπάλα μετά από κόντρες καταλήγει κόρνερ

56΄Σέντρα του Κωνσταντίνου  από αριστερά, κεφαλιά του Μάντη προς την εστία του Αστέρα με τον Κατερινόπουλο εντυπωσιακά να διώχνει την μπάλα σε κόρνερ!!

57΄Δυνατό σουτ του Ευθυμίου έξω από την περιοχή η μπάλα ελάχιστα άουτ

60΄Ατομική προσπάθεια του Τουρλίδα από αριστερά κάνει την παράλληλη σέντρα , ο Φεγγούλης από καλή θέση κάνει το σουτ με τον Καρατζογιάννη να μπλοκάρει την μπάλα

67΄ ΓΚΟΛ 1-1 Εκτέλεση φάουλ του Ζαβιτσάνου από τα δεξιά Αριστόπουλος Ι. και Νταλαπέρας ……ήταν στην πορεία της μπάλας, η οποία καταλήγει στα δίχτυα !!

71΄ΓΚΟΛ 1-2 Σέντρα του Ζαβιτσάνου από τα δεξιά, ο Νταλαπέρας στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του

83΄ Ο Παναγιωτόπουλος από καλή θέση , μετά από μπαλιά του Τουρλίδα έκανε το σουτ, η μπάλα ελάχιστα άουτ

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Βασιλέιου Χρ., Κακατσίδης

Αστέρας Καμαρούλας (Παναγιώτης Βραχωρίτης)

Κατερινόπουλος, Αριστόπουλος Ι., Αριστόπουλος Κ. (76΄Σταμάτης), Σαλαγιάννης (87΄Μαυροφρύδης), Λιάτσος, Παναγιωτόπουλος, Σαμψώνας (76΄Γρίβας), Τσακανίκας, Δήμος, Τουρλίδας, Φεγγούλης