Πέντε νίκες σε πέντε αγώνες η ομάδα του ΑΟ Ρηγανά.

Ακόμη μια σημαντική νίκη πέτυχε ο ΑΟ Ρηγανά καθώς επιβλήθηκε με 3-1 επί της Δόξας Καινουρίου και έφτασε τις πέντε νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Ο ΑΟ Ρηγανά ξεκίνησε δυνατά το ματς , προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, και στην συνέχεια δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους

Ο ΑΟ Ρηγανά λοιπόν σε ένα ακόμη ματς ήταν  ανώτερος σε όλους τους τομείς και συνεχίζει να προπορεύεται στη βαθμολογία (Β΄κατηγορία 2ος όμιλος )με το απόλυτο των  βαθμών, δηλαδή  πέντε νίκες σε πέντε αγώνες και 15 βαθμοί..

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

6′ μακρινό φάουλ του Τζωρτζόπουλου θα αποκρούσει σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα ο Καραδήμας

13′ ΓΚΟΛ σέντρα του Καρύμπα στην περιοχή η μπάλα θα φύγει απ τα χέρια του Κόκκαλη και ο Νταλαπέρας από κοντά θα πλασάρει για το 1-0

20′ σουτ του Γιώτη πάνω απ το δοκάρι

22′ κεφαλιά του Ασημάκη σε φάουλ του Τζωρτζόπουλου στο εξωτερικό κάθετο δοκάρι του Καραδήμα

29′ σουτ Ντζιμάνη λίγο πάνω απ’το δοκάρι

30′ ωραία ενέργεια του Ρηγανά απ τα αριστερά, σέντρα του Μικρόπουλου στον Τύμπα η κεφαλιά του οποίου θα καταλήξει άουτ

37′ ΓΚΟΛ κάθετη πάσα του Καρύμπα στον Πελεκάνο ο οποίος με πλασέ θα κάνει το 2-0

40′ μακρινό σουτ του Τζωρτζόπουλου άουτ

55′ ΓΚΟΛ φάση διαρκείας στην περιοχή του Ρηγανά και ο Μπλέτσας με πλασέ θα κάνει το 2-1

70′ κεφαλιά Πελεκάνου θα μπλοκάρει πανω στην γραμμή ο Κόκκαλης

90′ φάουλ Καρύμπα κεφαλιά Μικρόπουλου άουτ

91′ ΓΚΟΛ ασίστ Ζαπαντιωτη στον Μικρόπουλο ο οποίος με σουτ θα κάνει το 3-1

92′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζωρτζόπουλου θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Καραδήμας

Διαιτητής : Κουτρομάνος

Βοηθοί : Ξύστρας, Γιαννόπουλος