Στο ματς που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου ο ΑΟ Ρηγανά με γκολ του Κουζέλη στο 51΄νίκησε με 1-0 τον Κεραυνό Ποταμούλας, πέτυχε την 14η νίκη του σε 16 αγώνες και στην συνέχεια πανηγύρισε και μαθηματικά  την κατάκτηση της πρώτης θέσης (δυο αγωνιστικές πριν την λήξη του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας 2ος όμιλος) που οδηγεί στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣΑ.

Τεχνική ηγεσία ποδοσφαιριστές, διοίκηση και φίλαθλοι πανηγύρισαν την πολυπόθητη άνοδο, και έδωσαν ραντεβού για το φινάλε του πρωταθλήματος (στο γήπεδο του Ρηγανά).που θα γίνει και η απονομή του πρωταθλητή.

Όσο αφορά την αναμέτρηση ο ΑΟ Ρηγανά ξεκίνησε με στόχο την νίκη, δημιούργησε ευκαιρίες , αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, αλλά πέτυχε το νικητήριο τέρμα.

Από την άλλη μεριά ο Κεραυνός Ποταμούλας έδειξε πολύ καλά στοιχεία, είχε δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο , και γενικά με την σημερινή του εικόνα αδικείται από την βαθμολογική θέση που βρίσκεται.

Οι κυριότερες φάσεις και το γκολ της αναμέτρησης

2′ μεγάλη ευκαιρία με τον Τσιάρα να σεντράρει απ τα δεξιά στον Μικρόπουλο, ο οποίος με σουτ θα στείλει την μπάλα αουτ

10′ δυνατό σουτ Ντζιμάνη λίγο πάνω απ το οριζόντιο δοκάρι

15′ θα φύγει στην αντεπίθεση ο Ξευγένης και πριν πλασάρει θα προλάβει να διώξει σε κόρνερ ο Κουζέλης με τάκλιν

16′ εκτέλεση κόρνερ κεφαλιά του Κωστάκη στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ

17′ νέα ευκαιρία για την Ποταμούλα με τον Κοκώνη Β. να πλασάρει άουτ  από ευνοϊκή θέση μετά από λάθος του Κοσμά

27′ κορνερ του Μικρόπουλου η μπάλα θα περάσει στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Νταλαπέρα άουτ

30′ φάουλ Ντζιμάνη λίγο άουτ απ το δεξί κάθετο δοκάρι του Ζώη

33′ συρτό σουτ του Αθανασίου θα αποκρούσει στην αριστερή του γωνία ο Ζώης

35′ δυνατό σουτ Μικρόπουλου λίγο άουτ απ το οριζόντιο δοκάρι

37′ πέναλτυ σε ανατροπή του Κουζέλη θα αναλάβει την εκτέλεση ο Τσιάρας και θα αποκρούσει ο Ζώης εντυπωσιακά

51′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια απ’τα δεξιά του Μπούρου θα πασάρει στον Κουζέλη ο οποίος με σούτ θα κάνει το 0-1

78′ γυριστό σουτ Μπιτσικώκου στην αγκαλιά του Ζώη

80′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ξευγένη θα μπλοκάρει ο Κοσμάς

87′ ευκαιρία για την Ποταμούλα με τον Κοκώνη Β. να σουτάρει από εξαιρετική θέση και να αποκρούει ο Κοσμάς

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Καλαμπόκης, Τσιλίκας