Για το πρωτάθλημα της Α΄κατηγοριας της ΕΠΣΑ,  στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής , στην αναμέτρηση που έγινε το Σάββατο στο γήπεδο του Ευηνοχωρίου, η γηπεδούχος Α.Ε. νίκησε με 4-1 τον Αστέρα Καμαρούλας.

Οι γηπεδούχοι με 3 γκολ σε διάστημα πέντε λεπτών (20΄-25΄) αιφνιδίασαν τους φιλοξενούμενους και πήραν μια εύκολη νίκη.

Ο Καλαβριζιώτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 20΄ πέτυχε το πρώτο γκολ της ΑΕ Ευηνοχωρίου, και στην συνέχεια ο Μυτιλήνης στο 23΄και ο Δημαράς στο 25΄αύξησαν τον δείκτη του σκορ σε 3-0,  σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Καλαβριζιώτης στο 49΄πέτυχε το τέταρτο γκολ του Ευηνοχωρίου για να διαμορφώσει το τελικό 4-1 ο Ταμπάκης στο 85΄.

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Μπάξας, Σπυρόπουλος