Πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο η Αναγέννηση Στάνου νίκησε με 4-1 τον Αστέρα Καμαρούλας και τελείωσε με το πιο ιδανικό τρόπο το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας της ΕΠΣΑ.

Τερμάτισε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, συγκεντρώνοντας 54 βαθμούς (17 νίκες, 3 ισοπαλίες) και το σημαντικότερο χωρίς ήττα  στο πρωτάθλημα, με πολύ καλό ποδόσφαιρο, και πλέον οι άνθρωποι του συλλόγου στρέφουν την προσοχή τους στους αγώνες μπαράζ, για την πολυπόθητη άνοδο στην Γ΄ Εθνική κατηγορία.

Όσο αφορά το αγωνιστικό μέρος της συνάντησης η Αναγέννηση ξεκίνησε την αναμέτρηση με δυο γρήγορα γκολ στο 18΄με κεφαλιά του Καβαλλάρη, και στο 21΄με σουτ του Νικολογιάννη.

Με γκολ του Ταμπάκη στο 36΄ο Αστέρας Καμαρούλας μείωσε σε 2-1 σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στη επανάληψη ο Αγγέλης με δυο προσωπικά του τέρματα (48΄, και 85΄) διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί: Κουτρομάνος, Βασιλείου Χρύσα