Μεγάλη νικη για το Ναυπακτιακό Αστέρα στη Ζάκυνθο απέναντι στο Καταστάρι για την πρώτη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.
Ο Ναυπακτιακός έδειξε από νωρίς πως είναι καλά προετοιμασμένος για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας με το ευρύ 0-4 στον πρώτο επίσημο αγώνα.
Αγωνιστικά , στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Καραλής ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στον Ναυπακτιακό Αστέρα.
Με την έναρξη του δευτέρου ημίχρονου οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν το σκορ με τον Γεωργουσόπουλο. Στο 49’ από αυτογκόλ του Παππά ήρθε το 3-0 για τον Ναυπακτιακό Αστέρα, ενώ στο 89’ ο Πανταζής διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για την ομάδα του Γιάννη Νταλακούρα που προχωράει στη συνέχεια της διοργάνωσης.