Ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στον Παναιτωλικό, για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League U19.

Η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε στο 30ο λεπτό με τον Μπρατσιώτη, ωστόσο ο Τσαντήλας έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 45ο λεπτό.

Μάλιστα ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής έκανε την ανατροπή στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου, ο οποίος έχασε… πάλι ευκαιρία για τρίτο γκολ στο 90ο λεπτό.

Να σημειώσουμε πως ο Παναιτωλικός είχε δυο δοκάρια με τον Μπρατσιώτη και τον Μαυρόπουλο, που θα μπορούσε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.

Συνθέσεις των ομάδων

Ατρόμητος: Δήμος, Κούτρας, Σταματούλας, Κορομηλάς, Γκίνι, Βαμβακούσης, Παγώνης, Αμπαρτζίδης, Λέντζας, Τσαντήλας, Μπουρνέλης

Έπαιξαν και οι : Σκλάβος, Μπέκος, Ούγκεν, Πιζάνια, Μουντές

Παναιτωλικός: Ραγιάς Μπαρλαγιάννης, Κουνάβας, Ζαβέρδας, Αναστασόπουλος, Κουντούρης, Νικολάου, Καβαλάρης, Ταράσης, Παχής, Μπρατσιώτης

Έπαιξαν και οι: Μαυρόπουλος, Τζουμάνης, Μωραϊτης, Γεωργαλής.