Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε το απόγευμα της Παρασκευής στο ΔΑΚ Αγρινίου η ΑΕ Αγίου Δημητρίου νίκησε με 3-1 τον ΑΟ Ρηγανά.

Ήταν ένα πολύ καλό ματς ανάμεσα σε δυο ομάδες που προετοιμάζονται για το ξεκίνημα της σεζόν στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣΑ, η «Ένωση»,  και για την Β΄κατηγορία ο ΑΟ Ρηγανά

Xρήσιμα και σημαντικά συμπεράσματα εξήγαγε η τεχνική ηγεσία της ΑΕ Αγίου Δημητρίου ( Θεόδωρος Μουχάνης), αλλά και του ΑΟ Ρηγανά  ( Κώστας Βαγενάς).

Κατ’ αρχάς, οι ποδοσφαιριστές πρόσθεσαν 90λεπτο ή λιγότερο χρόνο, κάτι που θα τους βοηθήσει να ετοιμαστούν ενόψει έναρξης πρωταθλήματος. Αυτός ήταν άλλωστε και ο κύριος στόχος του φιλικού

Όσο αφορά τους σκόρερ ο Κοκώνης στο 49΄άνοιξε το σκορ για την ΑΕ Αγίου Δημητρίου. Στην συνέχεια ο  Νάκος στο 53΄ έχασε πέναλτι για τον ΑΟ Ρηγανά στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι. Ο Τσεκούρας με κοντινή κεφαλιά στο 63΄ σημείωσε το 2-0, και δέκα λεπτά αργότερα ο Αριστόπουλος μείωσε σε 2-1.Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Κωστόπουλος