Φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα έγινε την Τετάρτη το απόγευμα στο γήπεδο της Γαβαλούς μεταξύ του γηπεδούχου Κεραυνού και του Χρυσού Αστέρα Παντάνασσας

Οι γηπεδούχοι ήταν οι νικητές με σκορ 3-2, σε ένα ανοιχτό ματς με πολλές φάσεις εκατέρωθεν, και φυσικά πολλά γκολ.

Οι δυο προπονητές Δημήτρης Λώλος  και Λάμπρος Αθανασίου είχαν την ευκαιρία να δώσουν χρόνο συμμετοχής στους ποδοσφαιριστές που επέλεξαν και να δουν  τον ρυθμό τους κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Ο Κεραυνός με δυο γκολ το Παπαδόπουλου (15΄και 25΄) βρέθηκε μπροστά στο σκορ, αλλά η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση και με γκολ του Ντοντάι στο 35΄και του Έρι Ρέθι στο 44΄ έφεραν τα ματς «στα ίσα» 2-2 αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στη επανάληψη και πάλι ο Γιώργος Παπαδόπουλος ( πέτυχε χατ-τρικ) με δυνατό σουτ στο 65΄ διαμόρφωσε το τελικό 3-2

Κεραυνός Γαβαλούς (Δημήτρης Λώλος)

Κατερινόπουλος, Τσιντζέλης, Κολοκούρας Β., Κουρσάρης, Χαραλάμπους, Κουζέλης, Μουρτζιάπης, Μπανάκας, Παπαευθυμίου Γ., Παπαεθυμίου Θ., Παπαδόπουλος

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Κουτσιάς, Μπισδούνης, Βίβας, Ευθυμίου

Χρυσός Αστέρας Παντάνασσας (Λάμπρος Αθανασίου)

Πριτσούλης, Κεφάλας, Κουμάσης, Λιόκαυτος, Κουτσιαύτης, Έγκλι Ρέθι, Ντοντάι, Έρι Ρέθι, Κακούρης, Κωνσταντόπουλος, Ντόνι

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Τριανταφυλλόπουλος, Σταμάτης, Κολομπάτσος, Στρεμμένος, Μπακογιάννης, Σούτας.