Ολοκληρώθηκε το 34ο πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Συλλόγων – Υπηρεσιών – Επιχειρήσεων Οργανισμών ο “Ανδραίμων”.

Τροπαιούχος αναδείχθηκε η ομάδα του Εργατικού Κέντρου Αγρινίου που νίκησε στον τελικό τον Τίτορμο με 3-1.

Ο τελικός διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης 5 Οκτωβρίου στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου παρουσία αρκετών θεατών

Μετά το τέλος του αγωνιστικού σκέλους της διοργάνωσης ακολούθησε βράβευση της Κυπελλούχο ομάδας, ενώ αναμνηστικά μετάλια πήραν και και οι ποδοσφαιριστές του Τίτορμου

Αξίζει να αναφερθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γιώργου Παππά (Παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του Παναιτωλικού).

Όσο αφορά το αγωνιστικό μέρος της αναμέτρησης το Εργατικό Κέντρο προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Τσιάκαλου. Ο Λαγάκης ισοφάρισε για τον Τίτορμο (1-1) σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη με γκολ του Τσιάκαλου και Τσοπανά το Εργατικό Κέντρο πήρε την νίκη (3-1), και συνάμα την πρώτη θέση στο 34ο πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Συλλόγων – Υπηρεσιών – Επιχειρήσεων Οργανισμών ο “Ανδραίμων”.

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Τάκος, Βλαχοδήμος

4ος διαιτητής : Βλάχος