Ο Κεραυνός Γαβαλούς συνέχισε τις καλές του εμφανίσεις στα φιλικά και στον αγώνα με τον ΠΑΟ Καλυβίων, όπου και επικράτησε με 4-1.

Στο γήπεδο των Καλυβίων την Κυριακή το μεσημέρι ο Κεραυνός Γαβαλούς έδωσε συνέχεια στις φιλικές νίκες επικρατώντας με 4-1 του γηπεδούχου ΠΑΟ Καλυβίων.

Η ομάδα του Δημήτρη Λώλου ήταν ανώτερη από τον αντίπαλό της πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο, και πήρε μια δίκαιη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 15΄με τον Παπαδόπουλο, για να διπλασιάσει τα τέρματα ο Γ. Παπαευθυμίου στο 25΄. Δέκα λεπτά αργότερα ο Ζιώγας μείωσε σε 1-2 .

Ο Καρύμπας στο 43΄αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, με τον Κατερινόπουλο να μπλοκάρει την μπάλα, και το 1-2 ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο β΄ημίχρονο οι Μουρτζιάπης στο 60΄και Παπαδόπουλος στο 75΄διαμόρφωσαν το τελικό 1-4

Η ομάδα του ΠΑΟΚ είχε αρκετές ελλείψεις στην σύνθεση της.

ΠΑΟ Καλυβίων (προπονητής Ανδρέας Κονδύλης)

Π. Σαμαράς, Χρ. Χετάϊ, Χρ. Πατσαούρας, Γ. Τίττης, Τ. Πολίτης, Χ. Τσομπανάς, Χρ. Ζαχαράτος, Π. Καρύμπας, Ζώγας, Γ. Καραλής, Γ. Στρατόπουλος

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Γ. Αναστασίου, Δ. Αναστασίου, Ν. Μιγδάκης, Γ. Ψιλογιαννόπουλος, Κ. Ζώης

Κεραυνός Γαβαλούς (προπονητής Δημήτρης Λώλος)

Κατερινόπουλος, Κουτσιάς, Κολοκούρας, Τσιντζέλης, Χαραλάμπους, Κουζέλης, Γ. Παπαευθυμίου, Αλεξανδρής, Παπαδόπουλος, Μπανάκας, Βίβας

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι: Καλατζής, Λιόντος, Μπισδούνης, Μουρτζιάπης, Γαλανόπουλος.