Ο Παναιτωλικός πήρε τη νίκη που χρειαζόταν στην έδρα της Λαμίας, παρά τη καλή εμφάνιση των γηπεδούχων.

Ο Παναιτωλικός κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0 επί της Λαμίας, για την 13η αγωνιστική της Super League U19.

Η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να βρει δίχτυα με τον Νικολάου στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Η αναμέτρηση ήταν μοιρασμένη και η Λαμία είχε αρκετές ευκαιρίες να φέρει το παιχνίδι στα ίσια, καθώς στο δεύτερο 45λεπτο είχε την κυριαρχία.

Στο πρώτο 45λεπτο ο Παναιτωλικός είχε την κατοχή και βρήκε το γκολ, που χρειάστηκε για να πάρει το τρίποντο από την αναμέτρηση.

Ο Γιώργος Ταράσης χρησιμοποίησε τους εξής ποδοσφαιριστές:

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Λαζαρίδης, Κουνάβας, Ζαβέρδας, Αναστασόπουλος, Κουντούρης, Νικολάου, Μαυρόπουλος, Μωραίτης, Ταράσης, Καβαλλάρης

Έπαιξαν και οι: Παχής, Μπαρλαγιάννης, Γκόλιας, Τσουμάνης, Σκούρτης