Σε ένα πολύ καλό ματς που έγινε στο γήπεδο   της Κατοχής , ο  Άρης Αιτωλικού νίκησε με 4-2 τον Απόλλωνα Δοκιμίου

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2΄με σκόρερ τον Μούτσα. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 30΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Α. Κορομηλά. Ο Φράγκος στο 38΄έδωσε και πλαι προβάδισμα στον Άρη Αιτωλικού, και δυο λεπτά αργότερα ο Μακρής έφερε και πάλι το ματς στα  “ίσα”  με ένα εκπληκτικό γκολ (2-2) σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη η αποβολή του Δαλαγιώργου έδωσε ώθηση στους γηπεδούχους που με αριθμητικό πλεονέκτημα πέτυχαν δυο ακόμη γκολ και πήραν την πολύτιμη εντός έδρας νίκη. Ο Ζέρβας στο 83΄και ο Πανόπουλος στο 88΄διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα (4-2)

Διαιτητής : Σαφαρίκας

Βοηθοί : Τάκος, Κουτρομάνος

Άρης Αιτωλικού: ( Γιάννης Κοντός ):

Μπότας, Φούντας(46’Διαμαντόπουλος),Κοντομήτσος, Παλιάτσας,Κάκκος, Φράγκος, Μούτσα(37’λ.τ. Ζέρβας),Αλπμάνης(46′ Καβαλιέρης), Πασπαλιάρης Σ-Θ, Πασπαλιάρης Ι. (80’Καρέτσος) Ι. Λυκούδης.

Απόλλων Δοκιμίου:  (Θεόδωρος Λαυράνος)

Δαραβάλης,Τσακανίκας,Κοτρότσος,Μακρής(79’Ζαρκαδούλας),Μυλωνάς,Δαλαγιώργος,Κορομηλάς Απ.,Κορομηλάς Φ., Νταλαπέρας(60’Αγγέλης), Νούλας(60’ Γεωργιάδης),Στραβοδήμος(84’Αθανασίου).