Πολύ καλό ματς έγινε στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου το Σάββατο για το πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος).

Η Αναγέννηση Στάνου με γκολ στο φινάλε από τον Κώστα Κοντό ( η χρυσή αλλαγή του Κώστα Λιανού στο β΄ημίχρονο) πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο απέναντι σε μια νεανική και πολύ καλή ομάδα την ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ από το 16΄με δυνατό σουτ του Στρατομήτρου. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν έξι λεπτά αργότερα και ισοφάρισαν με κεφαλιά του Παππά, μετά από σέντρα του Γκόγκα. Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 89΄της αναμέτρησης με σκόρερ τον Κοντό, ο οποίος στην συνέχεια δέχθηκε και κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) διότι έβγαλε την φανέλα του κατά τους πανηγυρισμούς.

Διαιτητής : Πατρόπουλος

Βοηθοί : Καζανάς Κ., Σπυρόπουλος

ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου (Βασίλης Βασιλόπουλος)

Πριόβολος, Μαντόγλου, Χολιασμένος, Σωτηρίου (46΄Τσούφης), Στρατομήτρος (46΄Χαραμής), , Κρανιώτης (46΄ Μπακέλας), Παπαβασιλέιου (84΄Κολύδας), Κασούμης, Στεφανίδης (65΄Τριάντης), Χρόνης, Βλάχος