Στην αναμέτρηση που έγινε την Κυριακή το πρωί στο ΔΑΚ Αγρινίου (πρωτάθλημα Β΄κατηγορίας 2ος όμιλος), ο Αστέρας Καμαρούλας νίκησε με 3-0 τον Ίναχο Βάλτου.

Οι νικητές ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης.

Ο Λαυρεντάκης στο 21΄έδωσε προβάδισμα στο Αστέρα (1-0), σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Μήκας στο 61΄διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, για να διαμορφωθεί το τελικό 3-0 στο φινάλε του αγώνα με αυτογκολ του Ε. Αυγέρη.

Βαθμολογική ανάσα για τον Αστέρα Καμαρούλας που έφτασε τους 7 βαθμούς. Χωρίς βαθμό παραμένει ο Ίναχος Βάλτου

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Μπουκουβάλας, Ξύστρας

Αστέρας Καμαρούλας (Παναγιώτης Βραχωρίτης)

Κατσούπης, Συτυλίδης, Μήκας, Παναγιωτόπουλος (80΄Αριστόπουλος), Προβίδας, Πετρονικολός, Καπέλης, Ζαρέντης, Λαυρεντάκης, Γρίβας, Κουκογιάννης