Ο ΑΟ Ρηγανά νίκησε με 3-1 την Αναγέννηση Στάνου σε ένα πολύ καλό ματς με πολλές φάσεις εκατέρωθεν και τέσσερα γκολ, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας της ΕΠΣΑ

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Καραχάλιος, ο οποίος πέτυχε τα δυο πρώτα γκολ των γηπεδούχων. Το τρίτο γκολ του ΑΟ Ρηγανά πέτυχε ο Μούτσα, ενώ για την Αναγέννηση Στάνου η οποία πάλεψε τον αγώνα κυρίως στο πρώτο ημίχρονο ισοφάρισε προσωρινά ο Γκόγκα.

Στους 16 βαθμούς ο ΑΟ Ρηγανά παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας. 11 βαθμούς έχει η Αναγέννηση Στάνου

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

4′ φάουλ του Γκόγκα η μπάλα θα περάσει αρκετά άουτ

14′ μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟ Ρηγανά, σε σέντρα του Αριστόπουλου απο τα δεξιά και κεφαλιά του Μικρόπουλου η μπάλα θα χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στην γραμμή και θα διώξουν οι αμυντικοί

19′ εκτέλεση κορνερ του Γκόγκα θα διώξει πάνω στη γραμμή ο Ντίνος με το κεφάλι

20′ νέα απευθείας εκτέλεση κορνερ του Γκόγκα στο αριστερό δοκάρι του Κοσμά

21′ σουτ του Μούτσα άουτ

22′ νέο σουτ του Ντίνου άουτ

24′ ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ του Αριστόπουλου κεφαλιά του Καραχάλιου στα δίχτυα 1-0

30′ ΓΚΟΛ σέντρα σουτ του Γκόγκα από τα αριστερά στα δίχτυα 1-1

40′ σουτ του Μακρυπίδη αουτ

45′ ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ του Αριστόπουλου προβολή του Καραχάλιου 2-1

52′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια από τα δεξιά από τον Αριστόπουλο θα δώσει στον Μικρόπουλο, αυτός στον Μούτσα ο οποίος θα πλασάρει και θα κάνει το 3-1

61′ σουτ του Αριστόπουλου άουτ

69′ μεγάλη ευκαιρία με τον Μούτσα να πλασάρει από την μικρή περιοχή μόνος του πάνω απ το οριζόντιο δοκάρι

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Κακατσίδης, Κασβίκης