Στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ είναι από σήμερα ο Παναγρινιακός μετά την νίκη με 2-0 επί του Ρηγανά σε αγώνα που έγινε την Τετάρτη το μεσημέρι στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου.

Οι νικητές με νέο προπονητή στον πάγκο τον Γιάννη Κατσαρό, πήραν την πρόκριση στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με γκολ του Αλ Ομπισάτ, και Αντωνόπουλου, απέναντι στον ΑΟ Ρηγανά, που αν και βρίσκεται δυο κατηγορίες πιο κάτω, εντούτοις πάλεψε στα «ισα» το ματς δημηούργησε ευκαιρίες αλλά λύγισε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

5′ κεφαλιά του Τσάκνη αρκετά άουτ

31′ φάουλ του Μήλιου αουτ

38′ σέντρα σουτ του Μπούρου αουτ

43′ σουτ του Μήλιου θα αποκρούσει με υπερένταση σε κόρνερ ο Κοσμάς

46′ σουτ του Αριστόπουλου από καλή θέση άουτ

51′ σουτ του Τσάκνη στο οριζόντιο δοκάρι

53′ σέντρα του Αλ Ομπισάτ,  κεφαλιά του Τσάκνη άουτ

72′ σουτ του Πατίλα λίγο πάνω απ το δοκάρι

75′ σουτ του Μικρόπουλου θα μπλοκάρει ο Μπαλάφας

80′ φάουλ του Μήλιου θα αποκρούσει σε κορνερ ο Κοσμάς

81′ ΓΚΟΛ εκτέλεση του κόρνερ με πάσα ,η μπάλα θα φτάσει στον Αλ Ομπισατ και με σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα 1-0

90′ ΓΚΟΛ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοντογιάννη θα αποκρούσει ο Κοσμάς και στην επαναφορά ο Αντωνόπουλος θα κάνει το 2-0

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί: Κουτρομάνος, Πατρόπουλος

Παναγρινιακός: (Γιάννης Κατσαρός)

Μπαλάφας, Τσοπανάς (57 λ.τ Τσακανίκας), Κοντογιάννης, Αυφαντόπουλος, Καλοκαίρης, Μανιώτης, Τσιούνης (86 Αντωνόπουλος) Πατίλας (62 Γιαννόπουλος), Τσάκνης, Μήλιος, Αλ Ομπισάτ (86 Παλιάτσας)

ΑΟ Ρηγανά: (Κώστας Βαγενάς)

Κοσμάς, Μπούρος, Κοντός (70’  Σαγάνας), Νταλαπέρας, Σαγάνης (80’  Μπιτσικώκος), Καραχάλιος, Κωστής (46 Σαμψώνας), Ντίνος (80’  Ντζιμάνης), Μικρόπουλος, Μούτσα, Αριστόπουλος