Παρά την πίεση του Ατρομήτου, ο Παναιτωλικός βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα χάρη στην κεφαλιά του Διαμαντή Χουχούμη και έκανε το 2-0.

Το απίθανο γκολ του Καρέλη έδωσε το προβάδισμα στον Παναιτωλικό από νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Ατρόμητος πίεσε για την ισοφάριση μέχρι να έρθει ο Διαμαντής Χουχούμης στο 74ο λεπτό για να βάλει ισχυρές βάσεις για τη νίκη.

Ο Έλληνας ακραίος μπακ πήρε τη κεφαλιά μετά το κόρνερ του Σενγκέλια και έκανε το 2-0 για τους Αγρινιώτες, προκαλώντας ένα μεγάλο deja vu με πράσινο… φόντο.
Συγκεκριμένα την τελευταία φορά που σκόραρε ο έμπειρος ποδοσφαιριστής σε αγώνα πρωταθλήματος ήταν στις 22 Δεκεμβρίου του 2014 όταν φορούσε τη φανέλα του Παναθηναϊκού κόντρα στην Κέρκυρα, όταν ο Καρέλης είχε ανοίξει το σκορ όπως και τώρα και ο Χουχούμης είχε ολοκληρώσει τη νίκη με το τελικό 2-0. Μάλιστα στην άκρη του πάγκου ήταν ο νυν προπονητής του ΠαναιτωλικούΓιάννης Αναστασίου.

Για να… ολοκληρωθεί η σύμπτωση, όπως και τότε έτσι και τώρα, ήταν στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Superleague (!).