Πρώτη νίκη για το Άρωμα Βαρετάδας με το ευρύ 5-0 απέναντι στον Ίναχο Βάλτου. Οι νικητές ήταν καλύτεροι και κατόρθωσαν να πάρουν τους 3 βαθμούς της νίκης από το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι 4-0.

Ο Σάφακας στο 16΄άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του ο Φλωράκης δέκα λεπτά αργότερα. . Στο 32ο λεπτό με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Μπιστιντζάνος ανέβασε το δείκτη του σκόρ στο 3-0, ενώ ένα λεπτό πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Χαρδαλιάς πετυχαίνει το τέταρτο γκολ για το Άρωμα Βαρετάδας. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 55΄ο Σαφακας

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Καραπιπέρης, Ζαχαράτος