Ο πρωτοπόρος ΑΟ Ρηγανά σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που είχε έξι γκολ, πολλές ευκαιρίες και πλούσιο θέαμα νίκησε με 4-2 τον Ιδομενέα Εμπεσσού και αύξησε σε εφτά βαθμούς την διαφορά που χωρίζει τις δυο ομάδες στο βαθμολογικό πίνακα της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος)

Η καλή ημέρα του ΑΟ Ρηγανά φάνηκε από το πρώτο ημίχρονο που η ομάδα του Κώστα Βαγενά πήρε προβάδισμα 1-0 , και στην επανάληψη έπαιξε πολύ καλό ποδοσφαιρο, δίχως να αφήσει τον αντίπαλο να πιστέψει ότι μπορεί να πάρει θετικό αποτέλεσμα στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου.

Από την άλλη μεριά η φιλοξενούμενη ομάδα με τη απόδοση της έδειξε ότι δίκαια βρίσκεται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, αλλά οι δυο τραυματισμοί κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, αποσυντόνισαν τους ποδοσφαιριστές.

Στους 25 βαθμούς ο ΑΟ Ρηγανά, με 18 βαθμούς παρέμεινε στην δεύτερη θέση ο Ιδομενέας Εμπεσσού

Σε ένα ματς που επισκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Φάνη Τριφέρη και Βασίλη Καϊπάνου με τους ποδοσφαιριστές να μεταφέρονται στο νοσοκομείο Αγρινίου

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

3′ μακρινό σουτ του Ντζιμάνη άουτ

5′ αντεπίθεση του Ιδομενέα από δεξιά, σέντρα του Λαγού, πλασέ του Ξευγένη θα αποκρούσει ο Καψιόχας εκπληκτικά

6′ τετ α τετ του Μικρόπουλου θα πλασάρει και θα αποκρούσει ο Καιπάνος εντυπωσιακά

9′ τετ α τετ του Ξευγένη θα σουτάρει και θα αποκρούσει ο Καψιόχας και πάλι

10′ δεκάλεπτη διακοπή λόγω σοβαρού τραυματισμού του Τριφέρη ο οποίος χρειάστηκε να διακομισθεί στο νοσοκομείο με ασθενοφόρο

31′ εκτέλεση φάουλ του Λαγού, η μπάλα θα βρει σε κεφάλι αμυντικού του Ρηγανά και θα αποκρούσει με υπερένταση σε κόρνερ ο Καψιόχας

32′ σέντρα του Λαγού κεφαλιά του Ξευγένη άουτ

37′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπιτσικώκου αουτ

44′ ΓΚΟΛ σέντρα του Κοντού από τα αριστερά προβολή του Μικρόπουλου στο πρωτο δοκάρι στα δίχτυα 1-0

45+ σουτ του Καραχάλιου λίγο άουτ

45+ νέος σοβαρός τραυματισμός του Καϊπάνου ο οποίος θα γίνει αναγκαστική αλλαγή

48′ κόρνερ Μπιτσικώκου κεφαλιά Νταλαπέρα άουτ

50′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μούτσα λίγο άουτ

51′ ΓΚΟΛ σέντρα του Μικρόπουλου απο τα δεξιά, προβολή του  Καππέ ο οποίος θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, αυτογκόλ 2-0

57′ εκτέλεση φάουλ του Μπιτσικώκου κεφαλιά του Κούση θα αποκρούσει ο Νέστωρας

62′ σέντρα σουτ του Κοντού από τα αριστερά στο οριζόντιο δοκάρι

64 ΓΚΟΛ ανατροπή του Κούση μέσα στην περιοχή και υπόδειξη πεναλτι. Την εκτέλεση θα αναλαβει ο ίδιος και θα κάνει το 3-0

75′ διπλή απόκρουση του Καψιόχα σε εκτέλεση φάουλ του Μασκλαβάνου και σε σουτ του Λαγού και θα κρατήσει το μηδέν της εστίας του

80′ ΓΚΟΛ πέναλτι σε ανατροπή του Λαγού. Θα αναλάβει ο ίδιος την εκτέλεση και θα κάνει το 3-1

81′ ΓΚΟΛ αντεπίθεση για τον Ιδομενέα με τον Ξευγένη να δίνει στον Λαγό ο οποίος με σουτ εκτός περιοχής θα κάνει το 3-2

85′ σέντρα του Τύμπα από τα δεξιά τακουνάκι του Μούτσα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Νέστωρα

89′ ΓΚΟΛ πέναλτυ σε ανατροπή του Τύμπα, την εκτέλεση θα αναλάβει ο Μούτσα και θα κάνει το 4-2

Διαιτητής:  Τάκος

Βοηθοί : Ξύστρας, Γιαννόπουλος