Ο Παναιτωλικός έκανε μεγάλο παιχνίδι και επικράτησε της Λαμίας, με εμφατικό σκορ.

Έχοντας τον νεαρό Γαλαζούλα σε… τρελά κέφια ο Παναιτωλικός επικράτησε με 6-0 της Λαμίας, για την 7η αγωνιστική της Super League U17.

Ο νεαρός Γαλαζούλας άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό, ενώ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του τέσσερα λεπτά αργότερα. Ο Κεχαγιάς στο 44ο λεπτό έκανε το 3-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η Λαμία δεν κατάφερε να κάνει πολλά και να σταματήσει τους γηπεδούχους, όπου έφτασαν στο 4-0 με τον Γιωτόπουλο στο 47′, ενώ ο Γαλαζούλας πέτυχε το τρίτο του γκολ στο 52ο λεπτό.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ξανά ο Γιωτόπουλος στο 62ο λεπτό, ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο για την ομάδα του Δημήτρη θεοδοσίου.

Συνθέσεις των ομάδων

Παναιτωλικός: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Νταλιάννης, Καπνιάρης, Βλαχοδήμος (73’ Ρόμπολας), Μόκκας, Κεχαγιάς (73’ Πρωτόγερος), Γιωτόπουλος, Μπελλάλης (62’ Ελέζι), Κακιώνης (62’ Χότζα), Γαλαζούλας (62’ Τσώρης)