Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την ΑΕ Αλυζίας με 3-2 επί του γηπεδούχου ΑΟ Ελαιοφύτου.

Τρίποντο με ανατροπή για τους φιλοξενούμενους, κόντρα στο Ελαιόφυτο, που προηγήθηκε, στην συνέχεια βρέθηκε πίσω στο σκορ, ισοφάρισε,  αλλά στο φινάλε γνώρισε την ήττα από την ΑΕ Αλυζίας που παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δυνατό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, στο 5΄ο Σταλίκας με σουτ και στο 15΄ο Τάτσης με μακρινό σουτ δεν βρίσκουν δίχτυα. Κάτι το οποίο κάνει όμως ο Τσιρογιάννης Α. στο 18΄, με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Κοκοσούλα (1-0) ο ΑΟ Ελαιοφύτου.

Άμεση ισοφάριση για την ΑΕ Αλυζίας εφτά λεπτά αργότερα με σκόρερ τον Κεραμίδα, μετά από σέντρα του Αποστολάκη, και ασιστ του Β. Γεωργαλή. Στο 33΄ο Γεωργαλής από καλή θέση ήταν άστοχος το 1-1 παραμένει μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ανοιχτό ματς και στην επανάληψη. Στο 51΄δυνατό σουτ του Ζήση άουτ, Κεραμίδας και Γεωργαλής στο 60΄και 63΄αντίστοιχα με σουτ δεν βρίσκουν στόχο.

Προβάδισμα για την ΑΕ Αλυζίας στο 80΄ με κοντινό πλασέ του Αποστολάκη, μετά από μπαλιά του Γιαννείου(1-2).

Αμεση αντίδραση για τον ΑΟ Ελαιοφύτου (85΄),  με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Κοκοσούλας φέρνει στα «ισα» το ματς.(2-2)

Στην τελευταία φάση του αγώνα η ΑΕ Αλυζίας πήρε την νίκη με κεφαλιά του Λυγκώνη Β., μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αποστολάκη. Τελικό αποτέλεσμα 2-3 και πανηγυρισμοί για τους φιλοξενούμενους

Παραμένει στην κορυφη η ΑΕ Αλυζίας έχοντας 19 βαθμούς, έξι οι βαθμοί για τον ΑΟ Ελαιοφύτου.

Διαιτητής: Ασημάκης

Βοηθοί: Καραπιπέρης, Ξύστρας