Έψαχνε το γρήγορο γκολ για να τελειώνει από νωρίς. Τα κατάφερε με τον Αριστόπουλο με την συμπλήρωση του πρώτου δεκάλεπτου. Στην συνέχεια έκανε καλή διαχείρηση του ματς. Κράτησε το μηδέν στην εστία του , και στη επανάληψη με τον Μικρόπουλο πέτυχε ένα ακόμη γκολ και πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης. Τελικό αποτέλεσμα ΑΟ Ρηγανά-Δόξα Καινουρίου 2-0

Ο ΑΟ Ρηγανά λοιπόν συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας της ΕΠΣΑ. Πέτυχε την 12η νίκη σε 13 ματς , φτάνοντας τους 37 βαθμούς, και από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν σε ένα ακόμη σημαντικό τρίποντο.

Από τη άλλη μεριά η Δόξα Καινουρίου δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην κορυφαία ομάδα της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος) και παραμένει στους 18 βαθμούς.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

7′ σουτ Αριστόπουλου θα αποκρούσει ο Μπαλωμένος

10′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια του Αριστόπουλου στην μεγάλη περιοχή θα σουτάρει και θα κάνει το 1-0

48′ μακρινό σουτ του Μπλέτσα θα μπλοκάρει χωρίς ανησυχία ο Κουτρούμπας

50′ σουτ Αριστόπουλου από καλή θέση αουτ

55′ νέο σουτ Αριστόπουλου μετά ωραία ενέργεια του Κουση θα αποκρούσει σε κορνερ ο Μπαλωμένος

57′ ΓΚΟΛ εκτέλεση του κορνερ θα διώξουν οι αμυντικοί έξω από την περιοχή εκεί που ο Μικροπουλος με δυνατό σουτ θα κάνει το 2-0

85′ σουτ του Μπλέτσα αουτ

Διαιτητής : Προβίδας

Βοηθοί : Μπουκουβάλας, Γιαννόπουλος