Για την 13η αγωνιστική, του πρωταθλήματος του 1ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας, ο ΑΟ Λυγιάς νίκησε με 5-0 τον Αστέρα Παντάνασσας.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 13ο λεπτό, ο Γ. Ζαρκαδούλας  με κοντινή κεφαλιά και τρία λεπτά αργότερα, ο Γεωργακόπουλος  θα κάνει το 2-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στην συνέχεια ο Αστέρας Παντάνασσας έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές (κόκκινη κάρτα ο Σούτας) .

Ο ΑΟ Λυγιάς εκμεταλεύτηκε την αριθμητική υπεροχή του, καθώς επίσης και τις απουσίες βασικων ποδοσφαιριστών του Αστέρα Παντάνασσας και στο 34΄ο Γεωργακόπουλος πέτυχε το τρίτο γκολ( 3-0 σκορ πρώτου ημιχρόνου).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με γκολ του Ζησιμόπουλου στο 55΄και Πετσίνη στο 85΄διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα 5-0.

Διαιτητής : Λιόνας

Βοηθοί : Μπάξας, Σπυρόπουλος