Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ΑΟ Ρηγανά νίκησε με 2-0 τον Αστέρα Καμαρούλας στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος).

46 οι βαθμοί για τον ΑΟ Ρηγανά (πρώταθλητής έδω και αρκετές αγωνιστικές), 27 βαθμοί για τον Αστέρα Καμαρούλας, που παραμένει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

2′ μακρινό σουτ του Σαμψώνα λίγο άουτ απο το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουτρούμπα

25′ ωραία ενέργεια από αριστερά του Κούση θα μπει στην περιοχή θα σουτάρει και θα μπλοκάρει ο Κατσούπης

29′ ΓΚΟΛ εκτέλεση φάουλ του Νάκου από τα δεξιά, κεφαλιά του Κωστή στα δίχτυα 1-0

33′ συρτό σουτ του Νάκου έξω από την περιοχή θα αποκρούσει με υπερένταση σε κορνερ ο Κατσούπης

38′ σουτ του Μπούρου λίγο άουτ απ το δεξί δοκάρι

63′ κλέψιμο του Κούση έξω από την περιοχή, θα δώσει στον Μικροπουλο το σουτ του οποίου θα αποκρούσει σωτήρια με τάκλιν ο Αριστόπουλος Ι. προ κενής εστίας

69′ σουτ του Κούση θα αποκρούσει ο Κατσούπης

75′ σουτ Αριστόπουλου Κ. αουτ

86′ σέντρα του Καπέλη από τα δεξιά θα περάσει από 3 παίκτες του Αστέρα και θα χαθεί η ευκαιρία για την ισοφάριση

89′ ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ του Ντζιμάνη κεφαλιά του Αριστόπουλου Κ. στα δίχτυα 2-0

Διαιτητής : Κουτρομάνος

Βοηθοί: Δανιάς, Καζανάς Κ.

ΑΟ Ρηγανά : (Κώστας Βαγενάς)

Κουτρούμπας, Μπούρος, Σαγάνας (46΄ Κοντός ), Καραχάλιος, Ντίνος (70΄Λίτσος), Σαμψώνας (46΄Ντζιμάνης), Κωστής, Τύμπας (46΄Αριστόπουλος), Μικρόπουλος, Νάκος (75΄Μπιτσικώκος) , Κούσης

Αστέρας Καμαρούλας (Παναγιώτης Βραχωρίτης)

Κατσούπης, Καντάνης ( 80 Πετρονικολός), Ζαμπάρας, Αριστόπουλος Ι. ( 80΄ Συτιλίδης), Προβίδας, Καπέλης, Σαμψώνας, Ζαρέντης (80΄Ταταράκης) Σώζος ( 60΄Κουκογιάννης), Γρίβας, Ζάγκας ( 70΄ Παπαγεωργίου)