Στην πρώτη αγωνιστική των play-offs, ο Άρης Αιτωλικού αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, έκανε την ανατροπή και νίκησε με 4-1 τον Απόλλωνα Δοκιμίου.

Ο αγώνας έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο της Κατοχής, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν προβάδισμα (0-1) στο 11΄με τον Ζαρκαδούλα. Άμεση η απάντηση του Άρη Αιτωλικού τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Φράγκο Λ. (1-1), και στο 43΄ο Πασπαλιάρης πετυχαίνει το δεύτερο γκολ της ομάδας του (2-1), αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Παλιάτσας στο 72΄και ο Μούτσα στο 81΄διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα (4-1).

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Κοκμοτός, Βλαχοδήμος