Στο Final Four η Λάρισα, μετά και την νίκη της με 0-1 στην έδρα του Παναιτωλικού, για την 20η αγωνιστική της Super League U15

Η ομάδα του Θεόδωρου Ελευθεριάδη ήταν εντυπωσιακή και πήρε την νίκη, με γκολ που πέτυχε ο Αβραμούλης στο 61ο λεπτό με κεφαλιά.

Ωστόσο από τα πρώτα λεπτά οι δυο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες, με τους φιλοξενούμενους να έχουν πιο ουσιαστικές.

Στο 21ο λεπτό ο Τσακνάκης Γ. είχε χαμένο πέναλτι για την ομάδα του, ωστόσο έξι λεπτά νωρίτερα είχε και δοκάρι στην προσπάθεια του.

Μάλιστα Όντος, Τσακνάκης Γ. και Μπασδέκης είχαν τρεις μεγάλες στιγμές για την ομάδα τους, που δεν κατέληξαν σε γκολ, ωστόσο ο Παναιτωλικός θα μπορούσε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος.

Οι Αγρινιώτες είχαν δυο ευκαιρίες, προς το τέλος της αναμέτρησης. Η πρώτη ευκαιριά σταμάτησε ο Αβραμούλης πάνω στη γραμμή, ωστόσο η δεύτερη προσπάθεια έπεσε πάνω στον νεαρό Σπανό, που κράτησε “όρθια” την ομάδα του.