Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 του Παναιτωλικού, για την 17η αγωνιστική της Super League U17.

Οι δυο ομάδες είχαν καλές στιγμές στο παιχνίδι, ωστόσο ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα στο 2ο λεπτό με τον Καλαϊτσίδη, ύστερα από ασίστ του Μύθου. Το 2ο γκολ για τον ΠΑΟΚ ήρθε στο 49ο λεπτό με τον Μύθου, ύστερα από ασίστ του Παπαγεωργίου.

Από την άλλη ο Παναιτωλικός είχε καλή εικόνα στο παιχνίδι και είχε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου ήρθε από τον Γιωτόπουλο, με την φετινή εικόνα των Αγρινιωτών να είναι εντυπωσιακή.

Συνθέσεις των ομαδών

Παναιτωλικός: Ζαραιδόνης, Γαλιάτσος, Βρακόπουλος (77′ Σαββίδης), Θεογιάννης, Καπνιάρης, Παυλίδης (46′ Μόκας), Κεχαγιας (81′ Χότζα), Μπελλάλης (64′ Σαλαγιάννης), Ελέζι (81′ Τσιριμώκος), Γιωτόπουλος, Κακιώνης

ΠΑΟΚ: Κατσαρός, Τσιότας, Πολυκράτης (83′ Βυρσωκινός), Πανικίδης, Κοσίδης, Παπαευθυμίου (58′ Σαπάνης), Κεσίδης (83′ Καραϊωάννου), Καλαϊτσίδης, Μύθου, Παπαγεωργίου, Μυλωνάς (69′ Μπάκας)