Ο Άρης κατάφερε να πάρει τη νίκη επί του Παναιτωλικού, για την 15η αγωνιστική της Super League U19.

Η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 15ο λεπτό της αναμέτρηση με τον Παχή, ενώ στη συνέχεια ο Άρης κατάφερε να κάνει την ανατροπή. Ο Χατζηιωάννου με πέναλτι στο 26΄ έφερε το παιχνίδι στα ίσια, ενώ το τελικό 2-1 ήρθε από τον Τζίμα στο 73ο λεπτό.

Η ομάδα του Αγρινίου δεν είχε πολλές στιγμές στο παιχνίδι, σε αντίθεση με τον Άρη που έχασε αρκετές, πέφτοντας πάνω στον καλό Ραγιά.

Αρχικά ο Χατζηιωάννου βρέθηκε απέναντι από τον Ραγιά, στο πρώτο ημίχρονο με το πλασέ του να διώχνει με τα πόδια ο νεαρός κίπερ. Εκτός αυτού Αμπεριάδης, Τσέρα και Σταυρόπουλος είχαν καλές στιγμές, χωρίς να καταφέρουν να νικήσουν τον Ραγιά, ύστερα από εξαιρετικές προσπάθειες του σκόρερ του πρώτου γκολ (Χατζηιωάννου) του Άρη.

Συνθέσεις των ομάδων

Άρης: Καρακασίδης, Σγούρος, Κράνιας, Καραμανλής, Τανούλης, Οζέρ, Τσέρα, Αλμύρας (Καλτσάς 70′), Χατζηιωάννου, Σταυρόπουλος (Τσομπανίδης 80′), Αμπεριάδης ( Τζίμας 65′)

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Τζαβέρδας, Ράδος, Καβαλλάρης, Παχής, Μορφάκης, Κουνάβας, Κόλλιας, Μάνος, Σκούρτης, Μπαρλαγιάννης

Αλλαγές: Τσουμάνης, Ταράσης, Μωραιτης, Γεωργαλής, Λέσι