Η ΑΕ Μεσολογγίου απέδρασε με ένα τεράστιο διπλό από την Κέρκυρα (Θιναλιακός -ΑΕΜ 1-2) και πανηγυρίζει την άνοδό της στην Γ΄Εθνική.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 49΄ με τον Χατζηδημητρίου. Η αντίδραση των παιχτών της ΑΕΜ ήταν άμεση και ισοφάρσαν σε 1-1, τρία λεπτά αργότερα με τον Αυτζή. Στο 61΄ο Μιχαλόπουλος έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΜ (1-2) σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις:

ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ (ΣπύροςΔένδιας) : Λαγκαδίτης, Τσιριγώτης, Μουζακίτης, Χατζηδημητρίου, Φούκης, Κωστελέτος, Πάκος (λ.τ 46΄Καρδακάρης), Περεϊρα, Στέρεφ (λ.τ 58΄Κουρσάρης Γ.), Τζονσον, Πάσχος (λ.τ 30΄Barkas).

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Ανδρέας Καλαβριζιώτης) : Δουλιώτης, Παλιάτσας, Ζαβιτσάνος, Κάκκος, Μπαλαμπάνης, Αυτζής, Πιστιόλης, Χαλαζιάς, Κράνης, Μιχαλόπουλος (86΄Βαρούχος), Γαβρίνας (67΄Τριφιάτης).