Ο Τηλυκράτης Λευκάδας νίκησε το Αιγάλεω με 1-0 για την πρώτη αγωνιστική της Super League 2.

Οι δύο ομάδες έδειξαν καλά στοιχεία από την αρχή του αγώνα, κάνοντας ευκαιρίες, με το σκορ του πρώτου ημιχρόνου να είναι 0-0.

Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικοί και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τηλυκράτη να ανοίγει το σκορ στο 87′ λεπτό με τον Κόκκορη. Ο Τηλυκράτης Λευκάδας νίκησε το Αιγάλεω με 1-0.

Οι συνθέσεις

Τηλυκράτης Λευκάδας (Παντζιαράς): Παρδαλός, Γιαννιώτης, Ανδρέου, Κωστόπουλος, Ρίζος(60΄ Μπελεβώνης), Τόσκα, Ζδράβος, Τεγούσης, Νιφορόπουλος(90+ Τακίδης), Κόκκορης(90+ Σκιαδάς), Γκουντρουμπής(82΄ Περιστέρης).

Αιγάλεω (Τζουγκάνοβιτς): Κατσιμήτρος, Τάμπας, Παυλάκης, Ζιούλης, Θεολόγου, Μπάμπης(78′ Χατζηδήμας), Νταβιώτης, Μπάλλας(58΄ Ζιγκερίδης), Σταμένκοβιτς, Ναζίμ, Βάρκας(78΄Δημητριάδης).

πηγή: liganews.gr