ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση ο Παναγρινιακός νίκησε τον Τρίκαρδο με 4-0 κάνοντας «σεφτέ» στις νίκες. Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο, από το πρώτο ημίχρονο, στο οποίο πέτυχαν τρία γκολ. Στην επανάληψη ο προπονητής Βαλάντης Ζώης χρησιμοποίησε νεαρούς ποδοσφαιριστές, εντούτοις οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα ακόμη γκολ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Από την άλλη μεριά οι φιλοξενούμενοι έδειξαν αρκετές αδυναμίες, και θα χρειαστούν μεγάλη προσπάθεια για να πετύχουν τους στόχους τους.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

1΄Δυνατό σουτ του Τουρλίδα, ο Γκασούκας μπλοκάρει στη δεξιά του γωνία

16΄Σέντρα του Γκόλια από τα αριστερά, κεφαλιά του Τσεκούρα, θαυμάσια ο Γκασούκας απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του

25΄ΓΚΟΛ 1-0 Δυνατό σουτ του Κ. Καραλή, ο Γκασούκας απομακρύνει την μπάλα, στην συνέχεια της φάσης ο Τσεκούρας κάνει την σέντρα και ο Αγγέλης με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ

34΄ΓΚΟΛ 2-Ο Ατομική προσπάθεια του Αγγέλη, «ασιστ» στον Τουρλίδα που με κοντινό πλασέ διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του

36΄Μεγάλη ευκαιρία με τον Τσεκούρα για τον Παναγρινιακό, ο οποίος από καλή θέση δεν βρίσκει την μπάλα για να την στείλει στα δίχτυα

40΄ΓΚΟΛ 3-0 Ατομική προσπάθεια του Τουρλίδα, δίνει έτοιμο γκολ στο Αγγέλη ο οποίος με κοντινό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

56΄Σουτ του Ράπτη από πλάγια αριστερά, μπλοκάρει την  μπάλα ο Μπότας

57΄Σουτ του Αγγέλη απομακρύνει την μπάλα ο Γκασούκας

85΄ΓΚΟΛ 4-0 Ατομική προσπάθεια του Τουρλίδα από αριστερά, παράλληλη σέντρα, απομακρύνουν οι αμυντικοί και ο Τσεκούρας αποδέκτης της μπάλας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής: Τάκος

Βοηθοί: Βλαχοδήμος, Καραπιπέρης