Εντυπωσιακός ο ΑΟ Ρηγανά νίκησε με 3-0 τον Ατρόμητο Αντιρρίου και με δυο νίκες σε ισάριθμα ματς βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας ΕΠΣΑ.

Δυνατά ξεκίνησαν το ματς οι γηπεδούχοι δημιούργησαν ευκαιρίες πέτυχαν δυο γκολ (Κούσης, Μπούρος) μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη το γρήγορο γκολ του Μικρόπουλου διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν απέναντι στον πολύ καλό ΑΟ Ρηγανά.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

9′ σουτ του Κούση θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Καραδήμας

10′ εκτέλεση του κόρνερ, ο Ντζιμάνης θα βρεθεί μόνος του στην μικρή περιοχή και θα πλασάρει λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι

11′ εκτέλεση κόρνερ του Ευθυμιόπουλου κεφαλιά του Δημαρά λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Κουτρούμπα

18′ ΓΚΟΛ σέντρα του Μπούρου από τα δεξιά κεφαλιά του Κούση θα αποκρούσει ο Καραδήμας και στην επαναφορά ο Κούσης θα κάνει το 1-0

30′ σουτ του Ρουμπάτη θα μπλοκάρει ο Κουτρούμπας

32′ σουτ του Κατσίκα θα αποκρούσει ο Κουτρούμπας

33′ σέντρα του Κατσίκα από δεξιά κεφαλιά του Ρουμπάτη αουτ

38′ σουτ του Αριστόπουλου άουτ

40′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια του Αριστόπουλου από τα δεξιά θα περάσει όποιον βρει μπροστά του, θα δώσει στον Μπούρο ο οποίος με πλασέ θα κάνει το 2-0

44′ σουτ του Σαμψώνα θα μπλοκάρει ο Καραδήμας

50′ ΓΚΟΛ ωραία συνδυαστική ενέργεια του Τζουλιανο Μουτσα με τον Αριστόπουλο, θα μπει ο τελευταίος στην μικρή περιοχή θα δώσει στον Μικρόπουλο ο οποίος με σουτ θα κάνει το 3-0

52′ σουτ του Αριστόπουλου άουτ

53′ νέο σουτ Αριστόπουλου άουτ

59′ σουτ του Σαμψώνα αρκετά άουτ

61′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ευθυμιόπουλου θα μπλοκάρει ο Κουτρούμπας

66′ ωραία ενέργεια του Μικρόπουλου θα σουτάρει και θα αποκρούσει εκπληκτικά ο Καραδήμας

69′ ωραία ενέργεια Κούση με Μικρόπουλο, θα βγει σε καλή θέση ο Κούσης θα σουτάρει και θα μπλοκάρει ο Καραδήμας

78′ σουτ του Πατογιάννη αρκετά άουτ

79′ σουτ του Ζυματούρα λίγο άουτ

81′ ωραία ενέργεια του Αριστόπουλου από τα δεξιά θα κάνει την σέντρα στην μεγάλη περιοχή, φοβερή κεφαλιά του Μικρόπουλου και εντυπωσιακή απόκρουση του Καραδήμα σε κόρνερ

Διαιτητής: Ασημάκης,

Βοηθοί : Ροδάτος, Κεφαλής