Το απόγευμα του Σαββάτου η ομάδα του Άγγελου Πανέτα νίκησε και τον Κεραυνο Γαβαλούς με 2-1 και με 4 νίκες σε 4 ματς παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α΄κατηγορίας ΕΠΣΑ.

Οι νικητές σημείωσαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με σκόρερ τον Τζουλιάνο Μούτσα στο 9΄και Κούση στο 59΄. Ο Κεραυνός Γαβαλούς μείωσε στο 78΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπαλάφα.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

7′ σουτ του Μουχάνη, η μπάλα θα κοντράρει σε αμυντικούς και θα περάσει λίγο άουτ

9′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια του Μικρόπουλου από δεξιά, θα δώσει ασίστ στον Τζουλιάνο Μούτσα ο οποίος με σούτ θα κάνει το 1-0

32′ ωραία ενέργεια του Θεοδωρόπουλου θα σουτάρει αρκετά άουτ

34′ σουτ του Κούση από πλάγια δεξιά λίγο άουτ

35′ σουτ του Κοκώνη θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

50′ μεγάλη ευκαιρία με τον Μικρόπουλο να παίρνει τις κόντρες στην μεγάλη περιοχή και το πλασέ στην κενή εστία να αποκρούεται από τους αμυντικούς

54′ σέντρα του Μπούρου, κεφαλιά του Τζουλιάνο Μούτσα λίγο άουτ απ’ το οριζόντιο δοκάρι

57′ σουτ του Κουρσάρη μετά από φάουλ λίγο άουτ

59′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια του Μικρόπουλου από δεξιά θα βγάλει στην μικρή περιοχή όπου ο επερχόμενος Κούσης θα σουτάρει και θα κάνει το 2-0

67′ εκτέλεση φάουλ του Μπιτσικώκου θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Κατερινόπουλος

68′ στην εξέλιξη της φάσης νέο σούτ του Αριστόπουλου θα αποκρούσει και πάλι εντυπωσιακά ο Κατερινόπουλος

69′ σουτ του Σέρτζιο Μούτσα στο δεξί κάθετο δοκάρι

78′ ΓΚΟΛ πέναλτυ σε ανατροπή του Μουχάνη. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Μπαλάφας και θα κάνει το 2-1.