Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος) πανηγύρισε το μεσημέρι της Κυριακής ο Χρυσός Αστέρας Παντάνασσας.

Σε αγώνα που έγινε στο ΔΑΚ Αγρινίου που χρησιμοποιεί ως έδρα η Δάφνη Μεγάλης Χώρας νίκησε με 4-3 την γηπεδούχο ομάδα.

Οι γηπεδούχοι με γκολ του Τσιρογιάννη στο 8΄ άνοιξαν το σκορ, για να ισοφαρίσει στο 17΄ο Κούκος. Με δυο γκολ του Κακούρη σε διάστημα δυο λεπτών (25΄, 26) ο Αστέρας Παντάνασσας πήρε προβάδισμα με 1-3 . Στο 32΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Α. Νταλακούρας μείωσε σε 2-3 σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Ντοντάι (57΄) πέτυχε το τέταρτο γκολ του Αστέρα, για να διαμορφώσει στο 90΄ο Τσιρογιάννης το τελικό αποτέλεσμα (3-4)

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Καζανάς Κ., Θώδης